Darba dienās no 10.00 - 18.00

Centrā Marta vari saņemt profesionālu palīdzību un atbalstu grūtās dzīves situācijās. Piedāvājam sociālā darbinieka, psihologa, psihoterapeita, jurista un citu speciālistu konsultācijas. Pieteikties, zvanot: 67378539 vai rakstot: centrs@marta.lv!Atbalsti MARTU


2014

<--  1 2 ...  --> 

Atbalsti Latvijas sievietes un viņu bērnus grūtībās! 29.12.2014

Atbalsti MARTAS darbu!

 Cilvēktiesību dienā vīrieši aicina - #EsiVecis!
10.12.2014

10.decembrī visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā Cilvēktiesību diena. Cilvēktiesības kā tādas ir it kā pašsaprotams koncepts, kas iegūlis mūsu apziņā līdz ar priekšstatu par demokrātisku sabiedrību. It kā pašsaprotams. Tomēr joprojām ļoti bieži ir jārunā par cilvēku tiesībām uz vienlīdzīgu attieksmi jebkurā dzīves sfērā neatkarīgi no viņu dzimuma, vecuma, seksuālās orientācijas vai reliģiskās piederības. Sieviešu tiesības joprojām ir viens no cilvēktiesību jautājumiem, kas kā karsts kartupelis tiek viļāts pa plaukstām nezinot, kur to nogrūst. Sieviešu tiesību jautājums ir neērts arī Latvijā – mēs taču dzīvojam eiropeiskā sabiedrībā, kur nav vietas paražām, kas atbilstošas šķita agrīnajos viduslaikos, līdz ar to taču nevajadzētu būt jebkādam pamatojumam runāt par nevienlīdzīgu attieksmi pret sievietēm.

Lasīt vairāk ...


ANO kampaņa: 16 dienas ar dzimumu saistītas vardarbības novēršanai
29.11.2014

Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) izsludinājusi ikgadējo kampaņu 16 dienas ar dzimumu saistītas vardarbības novēršanai, aicinot no 25.novembra, Starptautiskās dienas vardarbības izskaušanai pret sievieti, līdz 10.decembrim, ANO Cilvēktiesību dienai, pārtraukt vardarbību pret sievieti.

Lasīt vairāk ...


25. novembrī Latvijā un pasaulē atzīmē Starptautisko dienu vardarbības pret sievietēm izskaušanai
25.11.2014

Centrs MARTA, ikdienā sniedzot palīdzību vardarbībā cietušajām sievietēm un viņu bērniem, ir identificējusi šķēršļus, kuru novēršana ir akūta, lai palīdzība būtu efektīva. MARTAs pieredze liecina, ka varmākas ir visās sabiedrības grupās, vardarbīgi mēdz būt gan nozīmīgu lēmumu pieņēmēji, gan valsts amatpersonas. Tādēļ vardarbības novēršanā ir nepieciešama visu iesaistīto institūciju atbildīga līdzdalība: Valsts un pašvaldības policijas, sociālo dienestu, ģimenes ārstu un citu ārstniecības personu, krīzes centru sadarbība, lai nodrošinātu atbilstošo reakciju.

Lasīt vairāk ...5.novembrī centrā MARTA darbību atsāk atbalsta grupa vardarbībā cietušām sievietēm
27.10.2014

Centrā MARTA, Rīgā, Matīsa ielā 49-3, laipni tiks gaidītas visas sievietes, kurām nepieciešama līdzdalība atbalsta grupā. Iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 67378539. Iekļauties grupā var jebkurā brīdī.

Lasīt vairāk ...


6. novembrī – diskusija „Sievietes drošība – veiksmīgas karjeras pamats”
23.10.2014

Ceturtdien, 2014. gada 6. novembrī Rīgas Latviešu biedrība un resursu centrs sievietēm „Marta” turpina pavasarī aizsākto diskusiju ciklu par dzimumu lomu un iespējām Latvijā. Šoreiz sarunas tēma - „Sievietes drošība – veiksmīgas karjeras pamats”. Diskusija notiks Rīgā, Rīgas Latviešu biedrības namā, Merķeļa ielā 13, plkst.17.00.

Lasīt vairāk ...


Dažādības pievienotā vērtība biznesam
08.10.2014

Šā gada 15. oktobrī, plkst. 17:00 Biznesa augstskolā Turība uzstāsies pasaules līmeņa eksperti Marianne Abib-Pech un Serge C.H. Borg ar atvērto lekciju „Dažādības pievienotā vērtība biznesam”.

Lasīt vairāk ...


MARTA jautā: Ko darīt Latvijā?
02.10.2014

Pirms vēlēšanām atbild deputātu kandidāti

Lasīt vairāk ...


SIEVIETE ARĀBU RUDENĪ: tikšanās ar pasaulē pazīstamo Ēģiptes politisko aktīvisti Dāliju Ziādu (Dalia Ziada)
23.09.2014

Aicinām apmeklēt diskusiju par sieviešu situāciju un tiesību statusu Ēģiptē un citviet arābu pasaulē pirmdien, 29.septembrī, kafejnīcā TRUSIS, Rīgā, Dzirnavu ielā 43, sākums plkst.18:00.

Lasīt vairāk ...


Ē.Kalnmeiers izvairās uzņemties atbildību par Ģenerālprokuratūras darbu
17.07.2014

„Demokrātiskā sabiedrībā ikvienam ir tiesības paust viedokli, t.sk. arī prokuroriem. Nesaskatu pamatu komentēt diskusiju laikā paustus viedokļus.”

Lasīt vairāk ...


MARTA uzsāk sabiedrisko kampaņu „Arī Tevi var ievainot”. Skaties video!
10.07.2014

MARTA turpina ilggadējo darbu pie cilvēku tirdzniecības mazināšanas un aicina Latvijas sabiedrību būt modriem un aktīviem, nevainojot savervētos upurus, bet palīdzot tiem.

Lasīt vairāk ...
Londonā notiek pasaules samits seksuālās vardarbības novēršanai kara konfliktu zonās
10.06.2014

Lielbritānijas vēstniecība Latvijā un Resursu centrs sievietēm MARTA trešdien vēstniecības telpās atklās latviešu mākslinieka darbu, kas veltīts Lielbritānijas valdības un ANO globālai kampaņai pret seksuālo vardarbību militāros konfliktos.

Lasīt vairāk ...


Sabiedrība pieprasa izbeigt upura vainošanu
02.06.2014

ĢP izteikums: "Ir gadījumi, kuros cietušās pašas ir vainojamas izvarošanā", izraisījis aktīvas diskusijas sociālajos tīklos. Sabiedrībai nav vienalga - tā vēlas, lai Latvijā tiktu ievēroti demokrātiskas valsts principi un gaida Ģenerālprokurora atvainošanos.

Lasīt vairāk ...


Izvarotā sieviete NEKAD nav vainīga. LR prokuratūras izteikumi pārsteidz
28.05.2014

„Es gribu būt risinājums, ne grūtības un sarūgtinājums!” savu attieksmi video raksturo pasaulē pazīstami un autoritatīvi vīrieši. Video tapis kampaņas „1 is 2 Many” ietvaros, ko šogad, vardarbības pret sievietēm mazināšanai, uzsākusi ASV valdība, iesaistoties arī Barakam Obamam un Džo Baidenam. Slaveni aktieri un politiķi aicina sabiedrību nebūt vienaldzīgai pret seksuālo vardarbību, nesodīt upuri un palīdzēt, jo jebkurš seksuāls kontakts bez abu pušu piekrišanas ir krimināls noziegums.

Lasīt vairāk ...


Projekta „Drošības kompass – efektīvi risinājumi cilvēku tirdzniecības novēršanai” ietvaros aprīļa beidzamajās dienās Iekšlietu ministrijā notika mācības ārkārtas tālruņu līniju operatoriem
07.05.2014

Mācībās piedalījās 205 profesionāļi no visas Latvijas, kuri tika iepazīstināti ar aktuālo cilvēku tirdzniecības, tiesiskā regulējuma, nacionālā konsultēšanas mehānisma jomā, guva ieskatu, vairojot izpratni par cilvēku tirdzniecības upura domāšanu un rīcību, kā arī post-traumatisko stresu.

Lasīt vairāk ...


Latvijas, Kirgizstānas un Tadžikistānas sadarbība attīstībai.
25.04.2014

Ošā /Kirgizstānā/ sadarbībā ar biedrību Access Lab un Latvijas Ārlietu ministriju MARTA rīkoja semināru šī reģiona NVO un pašvaldību darbiniekiem.

Lasīt vairāk ...


No 2014. gada 31. marta stājās spēka likumu grozījumi, kuri paredz, ka vardardarbības upuriem ir iespējams saņemt pagaidu aizsardzību pret vardarbību.
23.04.2014

Kā to iegūt? Vardarbībā cietusī persona var: izsaukt policiju notikuma brīdī un pieprasīt policijas aizsardzību, kā arī starpniecību pieteikuma sniegšanai tiesā; vērsties tiesā ar pieteikumu pati.

Lasīt vairāk ...


<--  1 2 ...  --> 
Arhīvs
2019 (7)   
2018 (20)   
2017 (39)   
2016 (14)   
2015 (23)   
2014 (29)   
2013 (21)