Darba dienās no 10.00 - 18.00

Centrā Marta vari saņemt profesionālu palīdzību un atbalstu grūtās dzīves situācijās. Piedāvājam sociālā darbinieka, psihologa, psihoterapeita, jurista un citu speciālistu konsultācijas. Pieteikties, zvanot: 67378539 vai rakstot: centrs@marta.lv!Atbalsti MARTU


46071

Trešais Ziemeļvalstu feministu forums 2014 risinājās Malmē, Zviedrijā no 12. līdz 15. jūnijam, pulcējot vairāk kā 20 tūkstošus jauniešu, sieviešu un vīriešu no visām Ziemeļvalstīm, Baltijas, Krievijas, ieskaitot Ziemeļvalstu nacionālo valdību pārstāvjus un starptautisku institūciju augstas amatpersonas.
19.06.2014


 

Latviju vērienīgajā Forumā pārstāvēja Resursu centrs sievietēm MARTA, iesaistoties gan 2 darba grupu organizēšanā un satura veidošanā par grupu metodi darbam ar jauniešiem un sieviešu atbalsta un kapacitātes veicināšanu, gan piedaloties virknē citu ekspertu un organizāciju vadītās diskusijās un darbnīcās.

„Tā bija izcila pieredze un iespēja satikt un iepazīt tik daudz dzimumu līdztiesības ekspertus, aktīvistus, akadēmiķus un māksliniekus. Tā bija iespēja iesaistīties nākotnes veidošanā, reaģēt uz ANO Sieviešu statusa komisijas un Ziemeļvalstu Padomes ministru iniciatīvām un aicinājumiem,” Iluta Lāce, Centra MARTA vadītāja.

 Foruma darbs bija organizēts lielajās paneļdiskusijās, darbnīcās un semināros, kur tika diskutēti dzimumu līdztiesības un sieviešu tiesību jautājumi, aptverot zinātni, dažādas reliģijas, medijus, kultūru, izglītību, drošību, medijus, politiku, militāros konfliktus, privātumu un personas brīvību.

14. jūnijā notika iespaidīgs Foruma dalībnieku gājiens, manifestācija Malmes ielās, kurā piedalījās vairāk kā 1000 Foruma dalībnieku vēršot uzmanību uz sieviešu drošības, vardarbības mazināšanas un sieviešu tiesību aizstāvības svarīgajiem jautājumiem.

MARTA savu pieredzi dalīja seminārā "Jaunatnes pašpaļāvības un pašapziņas veicināšana un neformālā izglītība no dzimumu līdztiesības perspektīvas", strādājot zēnu un meiteņu grupās, mainot tradicionālās dzimumu lomas, novēršot vardarbību.

Savdabīgu pieredzi Foruma darbā ienesa Krievijas pārstāvji, atklājot, kā neiespējamo padarīt iespējamu, mainot tradicionālos un kultūras priekšstatus par vīrieša un tēva lomu ģimenē un sabiedrībā. Krievijas nevalstiskās organizācijas ir izveidojušas sadarbību ar Pareizticīgo baznīcu, sniedzot zināšanas un praktiskās rīcības scenārijus, lai mazinātu vardarbību ģimenēs un sabiedrībā kopumā, apstrīdot tradicionālo maskulinitāti.

Forums ir devis konkrētas idejas un sadarbības iespējas.

Vairāk informācijas: http://nf2014.org/en/
      Atpakaļ