Darba dienās no 10.00 - 18.00

Centrā Marta vari saņemt profesionālu palīdzību un atbalstu grūtās dzīves situācijās. Piedāvājam sociālā darbinieka, psihologa, psihoterapeita, jurista un citu speciālistu konsultācijas. Pieteikties, zvanot: 67378539 vai rakstot: centrs@marta.lv!Atbalsti MARTU


49118

Somijas Republikas prezidents Sauli Nīniste (Sauli Niinistö) Centra MARTA vadītājai Ilutai Lācei ir piešķīris Somijas Lauvas Ordeņa bruņinieka ordeni par ieguldījumu cīņā par sieviešu tiesībām
01.11.2014


Apbalvošanas ceremonija notika 30. oktobrī, kad Somijas vēstnieks Olli Kantanens ordeni pasniedza Ilutai Lācei.

Savā runā Olli Kantanens teica: "Somijas vēstniecība augstu novērtē Ilutas Lāces darbu, viņas nerimstošo cīņas sparu un drosmi, aizstāvot sieviešu tiesības. Arī ciešie kontakti starp Centru MARTA Latvijā un Somijas zviedru sieviešu apvienību MARTHA tika uzturēti pateicoties viņas nesavtīgajam darbam. Šī gada martā Somijas vēstniecība kopā ar Ilutu Lāci organizēja semināru par sieviešu tiesībām un drošību. Tāpat mēs arī sadarbojāmies organizējot konferenci maijā par vardarbību pret sievietēm, atbalstu upuriem un vardarbības novēršanu ģimenē.

Somijas Lauvas Ordeņa bruņinieka ordenis tika nodibināts 1942. gadā un to piešķir cilvēkiem, kuri ir paveikuši ko nozīmīgu civilajā dzīvē vai arī militārajā dienestā. Šodien, saņemot šo Somijas valsts apbalvojumu, Iluta Lāce pievienojas tiem cilvēkiem, kuri ar savu darbu ir bijuši  īpaši noderīgi sabiedrībai."

Savā atbildes runā Iluta Lāce pateicās Somijas valstij par augsto apbalvojumu un uzsvēra, ka panākumu pamatā ir komandas darbs.  Tāpat viņa pateicās par atbalstu un sadarbību  Somijas vēstniecībai Latvijā, kā arī Somijas zviedru sieviešu apvienībai MARTHA, kuras vadītāja, arī Centra MARTA Valdes priekšsēdētāja Kristela Raunio bija ieradusies uz apbalvošanas pasākumu.
      Atpakaļ