Darba dienās no 10.00 - 18.00

Centrā Marta vari saņemt profesionālu palīdzību un atbalstu grūtās dzīves situācijās. Piedāvājam sociālā darbinieka, psihologa, psihoterapeita, jurista un citu speciālistu konsultācijas. Pieteikties, zvanot: 67378539 vai rakstot: centrs@marta.lv!Atbalsti MARTU


48151

SIEVIETE ARĀBU RUDENĪ: tikšanās ar pasaulē pazīstamo Ēģiptes politisko aktīvisti Dāliju Ziādu (Dalia Ziada)
23.09.2014


PASĀKUMS ATCELTS!

Aicinām apmeklēt diskusiju par sieviešu situāciju un tiesību statusu Ēģiptē un citviet arābu pasaulē pirmdien, 29.septembrī, kafejnīcā TRUSIS, Rīgā, Dzirnavu ielā 43, sākums plkst.18:00.

Runāsim par šībrīža situāciju arābu valstīs, par galvenajiem izaicinājumiem, kuri skar sievietes un sieviešu tiesību prioritātēm Ēģiptē. Cik politiski aktīvas ir Ēģiptes sievietes, un kādus līdzekļus viņas izmanto mērķu sasniegšanai?

Dālija Ziāda ir sieviešu tiesību aktīvistu līdere Ēģiptē. Viņa ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus, tiek dēvēta par arābu pasaules pārmaiņu balsi un atzīta par vienu no ietekmīgākajām sievietēm un bezbailīgākajām blogerēm pasaulē. Dālijai ir bagāta darba pieredze vairākās nevalstiskajās organizācijās, blogošanā un politiskās partijas dibināšanā, šobrīd viņa vada Ibn Khaldun attīstības pētījumu centru Kairā un turpina iestāties par sieviešu dzīvju uzlabošanu.

2011.gada janvārī Dālija savā blogā rakstīja: “Domāju, ka šodien Ēģiptē esam liecinieki vēstures veidošanai. Pārmaiņas Ēģiptē var izmainīt visu Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas reģiona vēsturi.” Kopš Arābu Pavasara sacelšanās, kur nozīmīgu lomu spēlēja arī sievietes, ne tikai kā dalībnieces, bet arī protestu organizētājas, pagājuši vairāki gadi, mediji arvien biežāk runā par Arābu Rudeni vai Ziemu, situācija Ēģiptē sieviešu tiesību jomā ir viena no satraucošākajām reģionā.

Sarunu moderēs Centra MARTA vadītāja Iluta Lāce. Pēc diskusijas aicinām cienāties ar Austrumu tēju un turpināt neformālas sarunas kafejnīcā TRUSIS.

Diskusiju piedāvā Centrs MARTA sadarbībā ar Annas Lindes fonda Latvijas tīklu un kafejnīcu TRUSIS.

Ieeja pasākumā ir bezmaksas.


Kontaktinformācija
Liene Gātere, Biedrības Resursu centrs sievietēm MARTA projektu vadītāja
Tālr.: +371 67378539, e-pasts: liene@marta.lv 
      Atpakaļ