Karstais informatīvais tālrunis
8000 2012

ZVANI BEZMAKSASDarba dienās no 10.00 - 18.00

Centrā Marta vari saņemt profesionālu palīdzību un atbalstu grūtās dzīves situācijās. Piedāvājam sociālā darbinieka, psihologa, psihoterapeita, jurista un citu speciālistu konsultācijas. Pieteikties, zvanot: 67378539 vai rakstot: centrs@marta.lv!Atbalsti MARTU


MARTA sadarbībā ar Krīzes centru „Skalbes” Birojnīcā pulcēja pārstāvjus no atbildīgajām ministrijām, pašvaldību institūcijām, Pasaules Veselības organizācijas, kā arī nevalstiskā sektora Latvijā. Konstruktīvā sarunā dalībnieki kopīgi meklēja risinājumus, lai uzlabotu vardarbībā cietušo sieviešu un bērnu situāciju Latvijā.
19.04.2013


Saskaņā ar Eiropas Dzimumu Līdztiesības institūta 2012. gadā veikto pētījumu 27 ES valstu kontekstā Latvija atrodas 25.vietā attiecībā uz krīzes centru un atbalsta centru pieejamību vardarbībā cietušām sievietēm, kā arī Latvijā līdzās Lietuvai un Ungārijai nav pieejami specializēti centri sievietēm, kuras cietušas no vardarbības ģimenē.

Valsts apmaksātas rehabilitācijas programmas vardarbībā cietušām pieaugušām personām Latvijā pagaidām ir plānotas tikai no 2015.gada, bet efektīvi aizsardzības pasākumi no vardarbības (policijas un tiesas lēmumi par personisko tiesību pagaidu aizsardzību) cietušajiem būs pieejami 2014. gadā.

Diskusijas dalībnieki vienojās un apliecināja, ka cietušo interesēs ir starp nozarēm saskaņoti risinājumi: iespēja saņemt tūlītēju aizsardzību jānodrošina vienlaicīgi ar atbalstu un palīdzību atgriezties pilnvērtīgā dzīvē. Pēc diskusijas NVO un krīzes centru pārstāvji no dažādiem Latvijas reģioniem nosūtīja kopīgu vēstuli ar aicinājumu LR Saeimai.

Vēstule Saeimai
      Atpakaļ