Darba dienās no 10.00 - 18.00

Centrā Marta vari saņemt profesionālu palīdzību un atbalstu grūtās dzīves situācijās. Piedāvājam sociālā darbinieka, psihologa, psihoterapeita, jurista un citu speciālistu konsultācijas. Pieteikties, zvanot: 67378539 vai rakstot: centrs@marta.lv!Atbalsti MARTU


Centrs MARTA dažādu projektu ietvaros strādā ar cilvēku tirdzniecības upuriem kopš 2002.gada
16.03.2015


Latvijā patiešām pārdod cilvēkus. Retāk smagam piespiedu darbam ārzemēs, biežāk – bērnus un sievietes, labprātīgi, apmuļķojot vai arī pret paša gribu nosūtot seksuālajā verdzībā. Reti kurš, aprēķinot sagaidāmo peļņu, kuru būs iespējams gūt, strādājot lauksaimniecībā, apkalpojošā sfērā vai pat privātajā auklīšu dienestā, iedomājas, ka patiesībā pats ļoti vienkārši var kļūt par labas peļņas avotu, kļūstot par ražošanas līdzekli cilvēku tirdzniecības organizētājiem.

Ja vienu cilvēku var pārdot par vismaz 1000 USD , tad vienkārši rēķinot, peļņa, kuru cilvēku tirgotājs gūst no „preces (upura) apgrozības” ir apmēram 250 000 USD.

Pasaulē cilvēku tirdzniecības bizness ir kļuvis par ietekmīgu organizētās noziedzības jomu un ir ienesīgākais pēc narkotiku tirdzniecības, ieroču biznesu atstājot trešajā vietā.

Katru gadu pasaulē 700 000 līdz 4 miljonu cilvēku tiek pārdoti un turēti verdzībā pret savu gribu. Starptautiskās Migrācijas organizācijas dati liecina, ka Baltijā katru gadu par cilvēku tirdzniecības upuriem kļūst aptuveni 2000 iedzīvotāji. Informācija par cilvēkiem, kuri arī ārvalstīs strādā nelegāli vai piespiedu darbā, ir neprecīza un nepietiekama.

Latvija, kā rāda ASV vēstniecības ziņojums, galvenokārt ir izcelsmes valsts, no kuras cilvēki tiek pārdoti uz Angliju, Īriju, Poliju, Spāniju, Vāciju, Itāliju, Izraēlu. Maldīgs ir priekšstats, ka tikai tie, kuri dodas ārpus Latvijas, tiek pakļauti cilvēku tirdzniecības riskam. Latvijā cilvēki no lauku rajoniem ar augstu bezdarba līmeni tiek pārdoti uz Rīgu un citām lielajām pilsētām.Kampaņas IZGLĀB VALSTI, KĻŪSTI PAR PROSTITŪTU video:

Default preview for : ObjectPirms pieņemiet darba piedāvājumu ārzemēs, nereti arī Latvijā, iegūstiet iespējami daudz informācijas! Resursu centrā sievietēm „Marta” kopš 2005. gada janvāra darbojas bezmaksas karstais tālrunis 80002012

ZVANI, LAI:
  • Ziņotu par cilvēku tirdzniecības gadījumiem Latvijā un ārpus Latvijas;
  • Iegūtu nepieciešamo informāciju pirms došanās darbā un uzturēšanās laikā ārvalstīs;
  • Saņemtu informāciju par licenzētajiem darbā iekārtošanas birojiem;
  • Uzzinātu par dokumentiem, kuri nepieciešami dodoties uz ārvalstīm;
  • Saņemtu kontaktinformāciju par ārvalstu diplomātiskajām pārstāvniecībām Latvijā un Latvijas vēstniecībām ārvalstīs;
  • Iegūtu informāciju par palīdzības dienestiem un institūcijām dažādās ārvalstīs;
  • Pieteiktu jurista konsultāciju par noslēgto darba līgumu;
  • Saņemtu informāciju par palīdzības iespējām cilvēku tirdzniecības upuriem Latvijā.Zvani 80002012! Konfidencialitāti garantējam
.
      Atpakaļ