Darba dienās no 10.00 - 18.00

Centrā Marta vari saņemt profesionālu palīdzību un atbalstu grūtās dzīves situācijās. Piedāvājam sociālā darbinieka, psihologa, psihoterapeita, jurista un citu speciālistu konsultācijas. Pieteikties, zvanot: 67378539 vai rakstot: centrs@marta.lv!Atbalsti MARTU


Centrs MARTA, atzīmējot ANO 16 dienas vardarbības pret sievieti novēršanai, 23. novembrī Tukumā un 25. novembrī Liepājā organizē seminārus Vardarbību veikušo personu rehabilitācija un meistarklases Drosme rūpēties
23.11.2016


Ceturtdien, 24. novembrī, sadarbībā ar Labklājības ministriju, Valsts policiju, Ziemeļu Ministru Padomi, Somijas vēstniecību un Nīderlandes Karalistes vēstniecību notiks starptautiska konference Efektīvi - pret vardarbību pret sievietēm un vardarbību ģimenē.

Centra MARTA vadītāja Iluta Lāce, sagaidot starptautiski atzīmējamās 16 diena, kurās pasaules valstu valdības, pašpārvaldes un iedzīvotāji tiek aicināti iesaistīties un pievērst īpašu uzmanību ar dzimumu saistītās vardarbības novēršanai, ir pārliecināta, ka “pārmaiņas sākas ar katru vienu no mums, ar katra personisko attieksmi. Ja dažādi speciālisti un ikviens šajā sabiedrībā spēs vienoties, ka esam upura pusē un palīdzam varmākam uzņemties atbildību par savu rīcību, mums izdosies izveidot vidi, kur sievietes, vīrieši, zēni un meitenes jūtas droši un brīvi.”

Konferencē Igaunijas, Somijas, Norvēģijas, Nīderlandes un Latvijas eksperti dalīsies ar praktiskiem piemēriem par īstenotajiem pasākumiem vardarbības ģimenē mazināšanā, pieejamā atbalsta vardarbības upuriem un vardarbības veicējiem nodrošināšanā, kā arī vardarbības prevencijā. Konferences dalībnieki diskutēs par to, kā pilnveidot pakalpojumu nodrošināšanu un uzlabot vardarbības gadījumos iesaistīto institūciju sadarbību, kā arī identificēt instrumentus un veidus, kas būtu efektīvi vardarbības preventīvajā darbā.

Starptautiskā konference notiks Valsts policijas koledžā, Rīgā, Ezermalas ielā 8a, tās sākums plkst.10.00.

Seminārus Vardarbību veikušo personu rehabilitācija Tukumā un Liepājā vadīs Pētniecības un rehabilitācijas centra „Alternativ til vold” (Alternatīva vardarbībai, Norvēģija) terapeites Ingera Brita Line (Inger Brit Line) un Britta Tranholma Hansena (Britta Tranholm Hansen).

Semināra mērķis ir iepazīstināt speciālistus ar Norvēģijā praktizēto intervences programmu Alternatīva vardarbībai, kura 1987. gadā tika uzsākta Eiropā pirmajā centrā vardarbīgiem vīriešiem. Semināri tiek organizēti sadarbībā ar Ziemeļu Ministru Padomi, Norvēģijas Centru „Alternativ til vold” un minēto pašvaldību Sociālajiem dienestiem.

Meistarklases Drosme rūpēties Tukumā un Liepājā vadīs Centra MARTA Jaunatnes programmu koordinatore Madara Mazjāne-Kokina un šīs meistarklases dalībniekiem būs iespēja apgūt praktiskas metodes darbā ar jauniešiem, lai mazinātu vardarbību jauniešu vidē, veidojot atbalstošu un drošu vidi, kā arī veicinot cieņpilnu saskarsmi. Meistarklases top sadarbojoties ar OAK Foundation, Ziemeļu Ministru Padomi un minēto pašvaldību jauniešu centriem.

Kontaktinformācija:
Iluta Lāce, Centra MARTA vadītāja centrs@marta.lv +371 67378539
www.marta.lv


 
      Atpakaļ