Darba dienās no 10.00 - 18.00

Centrā Marta vari saņemt profesionālu palīdzību un atbalstu grūtās dzīves situācijās. Piedāvājam sociālā darbinieka, psihologa, psihoterapeita, jurista un citu speciālistu konsultācijas. Pieteikties, zvanot: 67378539 vai rakstot: centrs@marta.lv!Atbalsti MARTU


49785

ANO kampaņa: 16 dienas ar dzimumu saistītas vardarbības novēršanai
29.11.2014


Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) izsludinājusi kampaņu 16 dienas ar dzimumu saistītas vardarbības novēršanai, aicinot no 25.novembra, Starptautiskās dienas vardarbības izskaušanai pret sievieti, līdz 10.decembrim, ANO Cilvēktiesību dienai, pārtraukt vardarbību pret sievieti.“Neklusē! Ja esi liecinieks vardarbībai pret sievieti vai meiteni, nestāvi malā! Rīkojies!”

Bans Kimuns, ANO ģenerālsekretārs2013.gadā ANO pirmo reizi publiski aicināja pilsonisko sabiedrību, valsts institūcijas, privātuzņēmumus un indivīdus no visas pasaules „16 dienās iekrāsot pasauli oranžu”. Oranžā krāsa ir spilgta, optimistiska un simbolizē cerību reiz dzīvot pasaulē, kas brīva no vardarbības pret sievietēm. Akcijā ar radošām, pamanāmām idejām iesaistījās vairāk nekā 50 valstu.

Šogad ANO vēlas, lai kampaņa tiktu iedzīvināta lokālā līmenī, piedaloties ikvienam: zēniem, vīriešiem, reliģiskajiem līderiem, pašvaldību deputātiem, veikalniekiem, skolotājiem, ārstiem, policistiem u.c. Arī, Centrs, MARTA aicina sabiedrību izmantot oranžo krāsu un iestāties par vardarbības izskaušanu pret sievieti, pievēršot uzmanību visām vardarbības formām.

Sadarbībā ar ANO tapusi arī Kustības „No Hate Speech Movement” kampaņa "SAKI NĒ naida runai pret sievieti!" Līdz 10.decembrim ikviens var ziņot “Hate  Speech Watch” par naida runu pret sievieti internetā, pievienojot saiti jebkurā Eiropas valodā. Par saņemtajām sūdzībām Kustība informēs sociālajos tīklos un aicinās kopīgi pret tām iestāties.

Informācija par akciju un iespēja ziņot par naida runu šeit:
      Atpakaļ