Karstais informatīvais tālrunis
8000 2012

ZVANI BEZMAKSASDarba dienās no 10.00 - 18.00

Centrā Marta vari saņemt profesionālu palīdzību un atbalstu grūtās dzīves situācijās. Piedāvājam sociālā darbinieka, psihologa, psihoterapeita, jurista un citu speciālistu konsultācijas. Pieteikties, zvanot: 67378539 vai rakstot: centrs@marta.lv!Atbalsti MARTU


Sieviešu draudzīgais dzīvesstilsCentrā MARTA veikts pirmais ekoloģiskās pēdas pētījums Latvijā, kura mērķis bija salīdzināt iedzīvotāju patēriņa paradumus dzimumu perspektīvā. Rezultāti nepārsteidz un ir līdzīgi tendencēm citviet pasaulē - videi draudzīgāks ir sieviešu dzīvesstils. Lielākā atšķirība ir sieviešu un vīriešu ieradumos un atbildībā, lietojot transportu.

Pētījuma rezultāti atklāj arī vecuma grupu atšķirības, atstājot ietekmi uz apkārtējo vidi – gados vecāki cilvēki nodara daudz mazāku kaitējumu videi, salīdzinot ar jaunāko un vidējo paaudzi.

Pētījums liecina, ka gan dzimuma, gan vecuma atšķirības nav skaidrojamas ar vēlēšanos nepiesārņot vidi, bet gan ar dažādo iedzīvotāju grupu un dzimumu materiālajām iespējām realizēt savas vajadzības.

Pētījuma rezultāti atklāj Latvijā pastāvošo sociālās noslāņošanās sistēmu un sociālo statusu vērtību sabiedrībā.
      Atpakaļ