Karstais informatīvais tālrunis
8000 2012

ZVANI BEZMAKSASDarba dienās no 10.00 - 18.00

Centrā Marta vari saņemt profesionālu palīdzību un atbalstu grūtās dzīves situācijās. Piedāvājam sociālā darbinieka, psihologa, psihoterapeita, jurista un citu speciālistu konsultācijas. Pieteikties, zvanot: 67378539 vai rakstot: centrs@marta.lv!Atbalsti MARTU


Dzimumu stereotipu spridzināšanas efektsLai mainītu domāšanu un uzvedību saistībā ar tradicionālajiem dzimumu stereotipiem, lai uzskatāmi pierādītu, ka attīstot viedokļu daudzveidību ir iespējams veidot daudz aktīvāku dzīvi, Centrā MARTA tika veikts Latvijā pirmais sistēmiskais pētījums par jauniešu grupu darbu - kā vairojot pašpaļāvību, mazinās vardarbības un cilvēku tirdzniecības risks.

Pētījums veikts sadarbībā ar Skandināvu pētniecēm.

Skandināvijas valstīs jau 20 gadus veiksmīgi darbojas tā sauktā meiteņu un zēnu grupu metode, kura jauniešus motivē dzīvot atbildīgi, saskaņā ar sevi un nepielāgojoties sabiedrībā pieņemtām normām, kuras ne vienmēr ir patiesas, pareizas vai īstas.

Skandināvi ir pārliecinājušies, ka efektīvs veids, kā veidot aktīvu un demokrātisku nākotnes sabiedrību, kurā ikviens ir tiesīgs īstenot sevi, gūt prieku, izdzīvot savu dzīves stilu, ir izglītot jauniešus.

Jau pirmais Latvijā veiktais pētījums liecina, ka jaunieši meiteņu un zēnu grupu darba rezultātā sāk apzināties un kritiski vērtēt kopējās sabiedrības un vienaudžu vērtības un uzvedības normas. Viņi pārvērtē dzimumu stereotipus un dzimumu lomas, pieļauj viedokļu daudzveidību, apzinās savu spēku un iespējas personīgo dzīvi veidot aktīvi, ne pasīvi reaģējot uz ārējiem apstākļiem.

Pētījums liecina, ka izpratne par dzimumu stereotipiem ir svarīga vardarbīgas uzvedības novēršanā. Tikai izprotot sievišķību un vīrišķību, pusaudžu vecumā iespējams apzināti nepieņemt vardarbīgas uzvedības modeli kā normu.
      Atpakaļ