Karstais informatīvais tālrunis
8000 2012

ZVANI BEZMAKSASDarba dienās no 10.00 - 18.00

Centrā Marta vari saņemt profesionālu palīdzību un atbalstu grūtās dzīves situācijās. Piedāvājam sociālā darbinieka, psihologa, psihoterapeita, jurista un citu speciālistu konsultācijas. Pieteikties, zvanot: 67378539 vai rakstot: centrs@marta.lv!Atbalsti MARTU


49070

Pētījums par prostitūciju signalizē - Arī tevi var ievainot!„Arī tevi var ievainot!” bija Martas 2014.gada informatīvās kampaņas nosaukums, kurā vēlējāmies pievērst uzmanību tam, ka ikviens ir ievainojams un dažādu apstākļu sakritības dēļ var nonākt cilvēku tirdzniecības „biznesa” nagos.

Kampaņas pamatā ir pirmais pētījums Latvijā, kas mēģina atbildēt uz jautājumiem:

  • Kādi apstākļi ietekmē sieviešu nonākšanu prostitūcijā?
  • Kā meitenes un sievietes tiek rekrutētas prostitūcijai Latvijā un seksuālajai vai cita veida ekspluatācijai ārpus valsts?Pie prostitūcijas kā galējā soļa noved ekonomisko, sociālo un psiholoģisko apstākļu kopums. Bet rekrutētāji katru reizi izmanto arvien interesantākas metodes, lai prostitūcijā iesaistītu jaunas sievietes. Piemēram, ievietojot darba sludinājumus ar lieliskām „karjeras izaugsmes” iespējām ārvalstīs, bez nepieciešamības zināt svešvalodas vai uzrādīt izglītības dokumentus.

Prostitūcijā iesaistīto personu viedokļus, speciālistu vērtējumu, mediju vides kultivēto sieviešu objektifikācijas analīzi un arī viedokli par Latvijas un Igaunijas sieviešu likteņiem Lielbritānijā lasiet pētījumā REKRUTĒŠANA CILVĒKU TIRDZNIECĪBAI UN SIEVIETES TĒLS INTERNETA VIDĒ - pieejams šeit.

Research in English (Recruitment for Human Trafficking and Online Image of Women: Case Studies of Latvia, Estonia and UK) available here.

Pētniecība norit Eiropas Komisijas programmas NOZIEDZĪBAS PREVENCIJA UN APKAROŠANA projekta „Drošības kompass: Efektīvi risinājumi cilvēku tirdzniecības novēršanai” ietvaros.
      Atpakaļ