Karstais informatīvais tālrunis
8000 2012

ZVANI BEZMAKSASDarba dienās no 10.00 - 18.00

Centrā Marta vari saņemt profesionālu palīdzību un atbalstu grūtās dzīves situācijās. Piedāvājam sociālā darbinieka, psihologa, psihoterapeita, jurista un citu speciālistu konsultācijas. Pieteikties, zvanot: 67378539 vai rakstot: centrs@marta.lv!Atbalsti MARTU


67985

LAI MEITENES NEPAMET SKOLUProjekta ieviešanas laiks: 2016.gada 25.jūlijs – 2016.gada 30.novembris

Projekta īstenošanas vietas: Kirgizstānas Republika, Oša un Tadžikistānas Republika, Hudžanda

Projekta partneri:

  • Sabiedriskais fonds «DIA»(kirgīzu valodā - Демилгелуу, ишкер аялдар), Kirgizstānas Republika.
  • Sabiedriskā organizācija «Darbnīca iniciatīvu attīstībai», (tadžiku valodā – Маркази Имконият баxри Рушд), Tadžikistānas Republika.


Projektu finansē: LR Ārlietu ministrija

Projekta mērķis: Paplašināt ekonomiskās iespējas sievietēm un meitenēm, nodrošinot piekļuvi izglītībai un novēršot agrīnas laulības.

Projekta aktivitātes:

  • Seminārs „Kā nodrošināt, lai meitenes nepamet skolu?” un vietējās kopienas pārstāvju apmācības  Ošā, Kirgizstānā.
  • Seminārs „Kā nodrošināt, lai meitenes nepamet skolu?” un vietējās kopienas pārstāvju apmācības  Hudžandā, Tadžikistānā.
  • Semināru rezultātu apkopojuma un izstrādāto metodisko materiālu izplatīšana izglītības pārvaldēm un skolām Ošas apgabalā (Kirgizstāna) un Sogdas apgabalā (Tadžikistāna).


Plānotie rezultāti:
Apmācīti 20 izglītības darbinieki, vecāki, deputāti un NVO pārstāvji Kirgizstānā un 20 izglītības darbinieki, vecāki, deputāti un NVO pārstāvji Tadžikistānā. Izstrādāts metodiskais materiāls izglītības pārvaldēm un skolām, vecākiem, vietējām kopienām kirgīzu un tadžiku valodās. Izveidota koalīcija Kirgizstānā Ošas apgabalā un Tadžikistānā Sogdas apgabalā no izglītības pārvaldes cilvēkiem, deputātiem, NVO, vecākiem, kas gatavi darboties, lai meitenes nepamet skolu. Izstrādātas idejas tālākām kampaņām pēc projekta, lai meitenes nepamet skolu.

Paredzamā projekta ietekme:
Projekta darbības laikā tiks veidoti priekšnoteikumi projekta ilgtspējai un ietekmei uz galveno sasniedzamo mērķa auditoriju, proti, meitenēm, kas pakļautas agrīno laulību riskam. Apmācītie semināru dalībnieki no izglītības institūcijām, vecāki, NVO, vietējās kopienas, politiķi būs spējīgāki savā vidē darboties, lai sekmētu meiteņu piekļuvi izglītībai, tādējādi virzot viņas uz darba tirgu nevis pakļaujot vardarbības un nabadzības riskam. Izstrādātie metodiskie materiāli būs instruments vēstījuma tālākai izplatīšanai vietējās kopienās. Idejas kampaņām “Lai meitenes nepamet skolu” varēs tikt īstenotas, piesaistot citus resursus pēc projekta beigām. Izveidotās koalīcijas darbosies kā “sargsuns” meiteņu piekļuves izglītības sistēmai stiprināšanā. Raksti par projektu veicinās projekta atpazīstamību un projekta ideju pārnesi uz citiem reģioniem, kuros agrīnās laulības ir problēma.
      Atpakaļ